O projektu DocBook.cz

Autorem projektu DocBook.cz je Jirka Kosek, který DocBook používá od roku 1998 na přípravu skoro všech svých dokumentů – článků, knih, školících materiálů, prezentací a některých webových stránek.

Z DocBooku se stal můj velký profesionální koníček, takže v současné době jsem členem OASIS DocBook Technical Committee, který se stará o další rozvoj DocBooku, a zároveň se podílím na vývoji standardních stylů pro zpracování dokumentů v DocBooku. Technický výbor se telekonferenčně setkává jednou měsíčně a rozhoduje o budoucím vývoji DocBooku – nejčastěji přidává nové elementy/atributy na základě požadavků uživatelské komunity. Ve stylech jsem mj. implementoval podporu výstupu do formátů HTML Help a Eclipse, profilování (podmíněné zpracování dokumentů), generování rejstříků závislé na národních zvyklostech a pochopitelně se starám i o českou lokalizaci stylů.

Poděkování

V první řadě musím poděkovat mé ženě Lence, která mě podporuje nejen v mých docbookových aktivitách. Navíc úspěšně rozšířila používání DocBooku ve všech společnostech, v nichž byla dosud zaměstnaná.

Velký dík patří projektu Pinknet, který mi zdarma poskytl prostor pro hostování domény.

Autorem krásného loga DocBook.cz je Jakub 'Jimmac' Steiner. Jestli se vám web libí, je to díky Jakubově logu. Jestli ne, tak to bude tím, že můj grafický nevkus doplnil okolo loga nevkusný zbytek stránky.

Ladislavu Sutnarovi děkuji za to, že mi připomněl oranžovou barvu.