Podpora uživatelů DocBooku

Česká diskusní skupina

Máte-li s použitím DocBooku nějaký problém, je velmi pravděpodobné, že stejný problém už řešil někdo před vámi. Zkuste proto ze všeho nejdřív prohledat archiv diskusní skupiny (starší příspěvky). Nenajdete-li odpověď na váš dotaz, přihlaste se do skupiny podle pokynů. Po potvrzení přihlášení můžete své dotazy zasílat na adresu . Do diskusní skupiny lze alternativně přistupovat i pomocí news.

Mezinárodní diskusní skupina o zpracování dokumentů v DocBooku

Ovládáte-li angličtinu, můžete řešení vašich problémů hledat i v mezinárodní diskusní skupině. Účastní se jí pochopitelně mnohem více lidí než té české. Dotazy zodpovídají i členové týmu, který vyvíjí styly pro formátování dokumentů. Komunita uživatelů je velmi přátelská a odpověď, která vám pomůže vyřešit váš problém, obvykle obdržíte během několika hodin.

Přihlášení do skupiny můžete provést pomocí správce diskusních skupin. Dotazy do konference se pak zasílají na adresu .

Mezinárodní diskusní skupina o formátu DocBook

Předchozí skupina je určena pro řešení problémů spojených se zpracováním dokumentů (problémy se styly, jejich použitím v různých nástrojích a prostředích, otázky ohledně editorů XML apod.). Pro dotazy týkající se DocBooku jako formátu – elementy a jejich použití, chyby a nesrovnalosti v DTD apod. je určena separátní diskusní skupina.

Přihlášení do skupiny můžete provést pomocí správce diskusních skupin. Dotazy do konference se pak zasílají na adresu .

Hlášení chyb

Naleznete-li ve stylech chybu a chcete-li, aby byla odstraněna, nahlaste ji do databáze chyb. Chybu se snažte výstižně popsat a přiložte případně krátký dokument, který chybu demonstruje. Pro přidávání chybových hlášení musíte být registrovanými uživateli serveru Sourceforge.

Pro rychlejší vyřízení vašeho požadavku můžete na nově nahlášenou chybu upozornit vývojáře zasláním e-mailu do skupiny . A mějte prosím trpělivost, vývoj stylů je prováděn dobrovolníky převážně v jejich volném čase.

Profesionální placená podpora

Samozřejmě existují i situace, kdy vám diskusní skupiny nepomohou. Máte nezvyklé požadavky, potřebujete rychle opravit chybu ve stylech nebo doplnit novou funkcionalitu do stylů. V těchto případech vám pomohou naše poradenské a konzultační služby.